اطلاع رسانی اخبار دیزباد

هر آنچه از دیزباد باید بدانید

روستای دیزباد که اخیرا به عنوان روستای توریستی و گردشگری معرفی و مورد پژوهش قرار گرفته است، امروزه پذیرای خیل کثیری از مسافران و گردشگران است. متاسفانه خبر خوشی برای دیزبادی هایی که خارج از کشور زندگی می کنند ندارم و باید بگویم که اغلب این گردشگران از باغ های مردم به عنوان تفرجگاه استفاده می کنند و گاها آسیب هایی به درختان و ملک مردم می زنند.

این نتیجه بی برنامه عمل کردن و عدم وجود زیرساخت های لازم برای گردشگری در روستای دیزباد بالاست. امید که دهیار محترم دیزباد و شورای ده برای بیرون رفت از این شرایط گام های اساسی برداشته و برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی را تدوین و در دستور کار خود قرار دهند.

سید زین العابدین پورالحسینی در «وبلاگ گچساران کوه شهرو» گزارشی از صعود تعدادی از کارکنان شرکت نفت منطقه تهران منتشر کرده است. این گزارش را که از صعود این افراد از قله قجغر تهیه شده با همدیگر می خوانیم.

کارکنان شرکت نفت منطقه تهران بر فراز قله 2950 متری "قجغر"

 

 چهار تن از کارکنان کوهنورد منطقه تهران همگام با 120 نفر از کارکنان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به قله 2950 متری" قوچ گر" از قله های رشته کوه بینالود واقع در استان خراسان رضوی صعود کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخایرات نفت ایران منطقه تهران، در این صعود موفقیت آمیز که در روز پنج شنبه سی ام دی ماه، ساعت 5 بامداد آغاز شد و در نهایت ساعت 17 بعدازظهر پایان یافت، زین العابدین پور الحسینی، مصطفی محمدی، محمد ایوت وند و بیوک صدیق از منطقه تهران حضور داشتند.

زین العابدین پور الحسینی از کوهنوردان فعال منطقه تهران است که تاکنون موفق به فتح قله های متعددی از رشته کوههای کشور عزیزمان شده است. او در مصاحبه ای با روابط عمومی منطقه تهران اظهار داشت: کوهنوردی از آن دسته از ورزشهاست که علاوه بر ایجاد شادابی و نشاط موجب افزایش صبر، اراده و تقویت قوای فکری در انسان می شود و لذت ایستادن بر فراز کوه نیز وصف نشدنی است و بویژه زمانی که کارکنان یک مجموعه همگام با هم به این موفقیت دست یابند احساس همدلی و مودت میان آنان بوجود می آید که در نهایت موجب تقویت کار گروهی و تعامل بیشتر در جهت دستیابی به اهداف سازمان خواهد شد.

 قله قوچ گر با ارتفاع 2950متر یکی از فنی ترین قله های ایران می باشد که بین روستا های گرینه و چناران و دیزباد بالا و در جنوب رشته کوه بینالود واقع شده است و از کوههای معروف این رشته کوه محسوب می شود. این قله به دلیل ارتفاع و شکل منحصر به خود باعث گردیده که کوهنوردان هنگام صعود از تجهیزات فنی استفاده کنند.

[ دو شنبه 7 مرداد 1392برچسب:,

] [ 9:17 ] [ علی ... ]

[ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه